Кварцовий камінь

20 Січня
2023
Post image

Кварцовий камінь – це матеріал, який створюється на основі натуральної кварцової крихти та сполучних синтетичних смол.

Кварцовий камінь його склад та властивості

Кварцовий штучний камінь (кварцовий агломерат) - це композитний камінь, який на 93-97% складається з кварцової крихти і на 3-7% з поліефірної смоли та пігментів, що фарбують, залежно від виробника. Кварц – це природний мінерал, один із найміцніших матеріалів у світі, четвертий після алмазу, корунду та топазу.

Спеціальна технологія виробництва кварцового штучного каменю дозволяє досягти міцності вище міцності граніту. Вакуумне вібро-пресування під впливом високих температур забезпечує готовому кварциту непористу структуру, що позначається на гігроскопічності матеріалу. Кварцит не вбирає вологу.

Для обробки такого міцного твердого матеріалу використовуються ріжучі інструменти з алмазним напиленням.

Завдяки стійкості до механічного впливу та підвищеної зносостійкості кварцовий камінь перевершує вироби з граніту та іншого натурального каменю.

Значним чинником кварцового каменю вважається відсутність мікротріщин та мікропор. Цим вироби з кварцового агломерату набагато кращі, ніж вироби з натурального мармуру, граніту або іншого каменю. Наявність таких природних особливостей у натурального каменю потребує дбайливого ставлення до виробів із нього. Кварцовий камінь на відміну від натурального каменю не вбирає вологу, харчові барвники чи жир завдяки відсутності пор у матеріалі. Це перешкоджає розвитку різних бактерій з його поверхні. Вироби з кварцу гігієнічні, тому не становлять жодної небезпеки для Вашої родини.

Однією з головних переваг кварцового агломерату є можливість виготовити камінь будь-якого декору, що повторює розлучення натурального мармуру або складні декори рідкісного, унікального каміння.

Як виготовляється кварцовий камінь

Як базовий компонент для виготовлення штучного кварцового каменю використовується подрібнений житловий кварц, який промивається і піддається сушінню, а потім сортується за розміром фракції.

Крихту різних фракцій кварцу змішують і додають необхідний пігмент, що кольорує, і декоруючі добавки (скло, дзеркала, крихта алюмінію) отримують необхідний малюнок і колір виробу. У компаніях над створенням дизайну кварцового агломерату працюють цілі лабораторії для отримання неповторного зовнішнього вигляду.

У підготовлену суміш додають кварцовий порошок, за допомогою якого виходить домогтися заповнення порожнин, смола також додається порошкоподібна, всі компоненти ретельно перемішують.

Отримана суха суміш надходить у прес-форму, яка міститься у вакуумний прес. Під впливом пресу та відкачування повітря виходить гомогенізована суміш високої щільності. Далі форма з сумішшю піддається тепловому впливу внаслідок чого відбувається полімеризація. Після того, як сляб охолоне, його калібрують, шліфують і полірують.

Кожен кварцовий сляб проходить перевірку виявлення прихованих дефектів.

Заводське полірування кварцового каменю може бути декількох видів:

  • Глянцеве полірування кварцу має м'яку шовковистість і привабливий блиск.
  • Матове полірування кварцового каменю дає приємні тактильні відчуття та чудово вписується в сучасний дизайн.
  • Фактурні поверхні – це сучасні тенденції у світі штучного каменю, які дозволяють надати кварцовому каменю реалістичності натурального каменю.

Де використовується кварцовий камінь

Широку популярність кварцовий агломерат отримав у якості кухонних стільниць, підвіконь, барних стійок, сходів, стінових панелей тощо елементів інтер'єру.

Завдяки високій зносостійкості цього матеріалу, його часто стали застосовувати в громадських місцях як сходи, стільниці в санвузлах, підвіконня, столики та інші елементи інтер'єру.

Виробники постійно шукають нові цікаві декори та нові палітри. Широкий вибір кольорів і тонів каменю дозволить вибрати саме той декор, який найкраще впишеться у Вашому інтер'єрі.

Повернутись до списку статей

Свежие публикации